Dvojhra v Bytča Slovensko

Domáce spravodajstvo

streda Užitočné linky. Počasie na zajtra Predpoveď na 10 dní Dlhodobá predpoveď Predpoveď na víkend. Počasie Bytča — Mikšová. V popoludňajších hodinách naďalej dážď so snehom až dážď. V noci dážď.

Tatry/Poprad/Slovakia - Microsoft flight simulator 2020

Hodinová predpoveď. Počasie na dnes - Bytča — Mikšová Hodinová predpoveď:. Hodinová predpoveď:. Štvrtok Št 18 Feb. Piatok Pi 19 Feb. Sobota So 20 Feb. Nedeľa Ne 21 Feb. Pondelok Po 22 Feb. Utorok Ut 23 Feb. Streda St 24 Feb. Štvrtok Št 25 Feb. Piatok Pi 26 Feb. Počasie Slovensko. POČASIE PRE VŠETKY MESTÁ SLOVENSKA. Banská Bystrica -2°C. POČASIE VO VYBRANÝCH METROPOLÁCH. Počasie vo svete Európa Ázia Afrika Austrália Amerika. Atény 2°C Polooblačno. Na každom z nich  záchranári oboznamovali žiakov s iným druhom prvej pomoci a všetci žiaci  sa pri nich vystriedali. Praktickými ukážkami učili žiakov, ako  privolať  zložky záchranného systému a poskytnúť  prvú pomoc, ako sa vyhnúť nebezpečným situáciám či správať sa zodpovedne v cestnej premávke.

Žiaci mali možnosť prezrieť si sanitku a oboznámiť sa s jej vybavením. Mladším žiakom sa najviac páčil maskot Falcko, ktorý ich sprevádzal počas dňa. V popoludňajších hodinách sa záchranári venovali  pedagógom pri kurze poskytovania prvej pomoci. Počas kurzu získali pedagógovia cenné informácie a zručnosti pri záchrane života a poskytovaní pomoci pri rôznych úrazoch a v tých najrozmanitejších situáciách.

Kurz bol obohatený prezentáciou a možnosťou aplikovania naučených zručností na figurínach. Osobitne oceňujeme najmä ľudský, ale zároveň profesionálny a odborný prístup  záchranárov k našim žiakom, ktorí sú sami  zdravotne znevýhodnení. Napriek tomu menovaní záchranári v každej situácii zareagovali naozaj ako na slovo vzatí odborníci. Teoretické informácie a praktické činnosti pri poskytovaní prvej pomoci prispôsobili schopnostiam a mentálnym možnostiam našich žiakov, pohotovo reagovali aj na nepredvídané okolnosti a trpezlivo  odpovedali na zvedavé otázky.

Sympatie nás všetkých si získali od úvodných minút ich pobytu v našej škole.

Australian Open: Slovenský tenista Norbert Gombos prehral v prvom kole dvojhry s Fokinom

Z celého srdca ďakujeme záchranárom za úžasný deň, ktorý sme s nimi prežili, za ich obetavú prácu a organizátorom súťaže za myšlienku šírenia poskytovania prvej pomoci ako aj poskytovania prístrojov AED pre verejnosť. Cieľom súťažno-vzdelávacej aktivity HOVORME O JEDLE je vyvolávať a podporovať spoluprácu a aktívnu účasť detí, mládeže a dospelých pri budovaní spôsobilosti k vhodnému výberu potravín a vhodného životného štýlu, schopnosti prevziať zodpovednosť za svoje zdravie, povedomia o význame potravín pri podpore regionálneho rozvoja, zamestnanosti a ochrane životného prostredia.

Jednou z aktivít VI. ročníka súťažno-vzdelávacej aktivity HOVORME O JEDLE bola aj výtvarná súťaž CHUTNÉ MAĽOVANIE, do ktorej sa zapojili aj žiaci našej špeciálnej základnej školy. Žiaci výtvarne spracovali týchto päť tém:. téma: Mlieko a mliečne výrobky od slovenských kravičiek.

Výtvarnej tvorbe predchádzala diskusia o význame zdravej výživy, vhodnom výbere potravín a správnom životnom štýle.

 1. 2-izbové byty Bytča.
 2. nová zoznamka v blízkosti Poltár Slovensko.
 3. 2-izbové byty Bytča - ponuka 2-izbových bytov | .
 4. zoznamovacie udalosti muž v Sobrance Slovensko;
 5. Benet LTC Bytča - Posts | Facebook.
 6. Pamätáte si na hokejový Olympic?.
 7. elitný matchmaking v Komárno Slovensko.

Diskutovali sme aj o potrebe kupovania a konzumovania slovenských potravín, o využívaní potravín z domácich chovov, záhrad a sadov. Neobišli sme ani problematiku plytvania s potravinami. Výtvarné práce našich žiakov si môžete pozrieť TU. ročník Majstrovstiev Slovenska pre žiakov špeciálnych základných škôl v stolnom tenise sa konal Súťažilo celkom 65 žiakov z tich ŠZŠ, ktorí reprezentovali svoju školu či mesto.

Pretekári boli zaradení podľa vekových kategórií na mladšie žiačky, mladších žiakov, staršie žiačky, starších žiakov, mladšie dorastenky a mladší dorastenci. V dvojhre sa hralo na dva víťazné sety v dvojstupňovom systéme, v štvorhre vylučovacím systémom. Organizátori ďakujú podporovateľom: MsÚ Bytča, SŠI Bytča, Gymnáziu Bytča,  ZŠ Lániho Bytča, hypermarketu Tesco. Slovenská pedagogická knižnica na októbra vyhlásila ročník celoslovenského projektu Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice.

Projekt sa uskutočňuje každoročne štvrtý októbrový pondelok  pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc. Do vyhláseného projektu sa zapojila aj naša školská knižnica v spolupráci s koordinátorom čitateľskej gramotnosti a učiteľmi slovenského jazyka a literatúry. Počas pondelkového predpoludnia boli naši žiaci rozdelení do štyroch skupín. Postupne navštevovali jednotlivé stanovištia v triedach a v telocvični, kde boli pre nich pripravené rôzne zaujímavosti.

V triede 1. ročníka  sa dozvedeli, že si pripomíname rokov od vzniku Česko-Slovenska. Pozreli si krátky film venovaný spomienke na 1. Československú republiku a na Milana Rastislava Štefánika. Páčil sa im aj nemý film spred rokov. Spoločne sme sa porozprávali  o knihách,  ako vzniká kniha, ako sa o knihy staráme, kde si ich môžeme kúpiť alebo požičať a kde je školská knižnica. Pomocníček Knihovníček si pripravil pre žiakov aj hádanky, kreslené rozprávky a pesničky. Potom si žiaci pozreli vystavené knižky a záložky do kníh.

Záložky do kníh si vymeníme s partnerskou Spojenou školou — ŠZŠI v Trnave. V triede prípravného ročníka ožili bábky. Prišiel nás navštíviť Hugo, trpaslík, ktorý pricestoval z Rozprávkova. Hugo poznal množstvo príbehov a jeden nám vyrozprával.

10 DŇOVÁ PREDPOVEĎ - Bytča – Mikšová

Bol to príbeh o Maruške a havkovi Lapajkovi. Neskôr si spolu so žiakmi zaspieval a zatancoval.

Žiaci siedmeho ročníka sa na podujatie Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice  pripravovali už vopred. Rozhodli sa totiž, že si nacvičia divadlo. Na hodinách výtvarnej výchovy si namaľovali kulisy a nakreslili hlavné postavy rozprávky od  A. Puškina O rybárovi a rybke. Na hodinách čítania si usilovne čítali texty rozprávky a jednotlivých postáv, aby im všetci, aj tí najmenší kamaráti z našej školy, prváci a  deti   zo ŠMŠ, dobre rozumeli.

Divadlo odohrali v telocvični, kde si museli vopred pripraviť kulisy a všetky rekvizity. Diváci boli rozdelení do štyroch skupín, preto mali siedmaci so svojim divadelným predstavením okrem premiéry aj tri reprízy. Herci boli za svoj výkon ocenení veľkým potleskom od pozorných divákov. Siedmaci pochopili, že príprava a realizácia divadla je  náročná, ale veľmi zaujímavá a obohacujúca práca. Hneď v deň odohrania divadla spoločne rozmýšľali nad tým, aké rozprávky, bájky či povesti  si prečítajú, aby si mohli nacvičiť nové divadelné predstavenie.

Naši žiaci II. stupňa  tento deň strávili netradične v Štátnom archíve v Bytči, kde im riaditeľka PhDr.

Tip redakcie

Partnermi projektu Záchrana som ja sú nezisková organizácia FALCK a nadácia Allianz. Primátorom je od roku Miroslav Minárčik SMER. Poslaním  súťaže  je vykonávať osvetu  civilnej  ochrany a  jej prepojenie s jednotným európskym číslom tiesňového volania vo vzťahu k verejnosti prostredníctvom zapojenia detí materských škôl, žiakov základných a špeciálnych škôl. Mário Rástočný Bytča Kategória: staršie žiačky 1. Tagy: Australian Open , tenis. Boli ste odhlásený zo súťaže.

Jana Kurucárová pútavým rozprávaním priblížila historické udalosti, ktoré vznik Československej republikysprevádzali. Návšteva v archíve všetkých žiakov veľmi zaujala. Pútavé rozprávanie približujúce obdobie vzniku Česko — Slovenska, spôsob života ľudí  tohto obdobia, ako aj rôzne životné osudy bytčianskych rodákov  žiaci pozorne počúvali,  veľa sa pýtali, čítali a s úctou sa dotýkali historických dokumentov. Na záver sme spoločne na základe videného, počutéhoa  zmyslami vnímaného dedičstva našich predkov diskutovali o udalostiach pamätného roku   a porovnávali sme ich so súčasným životom bratských národov Slovákov a Čechov.

Eva Kováčiková, Mgr. Magdaléna Tóthová. Krásna jesenná príroda vylákala našich štvrtákov a piatakov do Súľovských skál. októbra sa les stal našou triedou,  privítal nás nádhernou vôňou  a pestrou paletou farieb. Pri prechádzke sme spoznávali naše druhy pôvodných stromov: buk, smrek, borovicu a iné.

 1. RAFAEL NADAL SA STAL PRVÝM FINALISTOM DVOJHRY NA TURNAJI ROLAND GARROS.
 2. moja rýchla zoznamka Nitra Slovensko.
 3. e zoznamka Stropkov Slovensko.
 4. Aktuálne témy.
 5. zoznamka mesto Kysucké Nové Mesto Slovensko.
 6. zoznamka v blizkosti Bardejov Slovensko.
 7. Otváranie škôl!

Z krov sme našli  liesku, trnku, kalinu, bršlen, dráč a svíb. Na lúkach sme videli posledné lúčne kvety a liečivé rastliny: zvončeky, klinčeky, materinu dúšku, repík, čakanku. Dozvedeli sme sa o nich veľa zaujímavých informácií. Pani učiteľka nás upozornila aj na veľmi pekné druhy rastlín, napríklad jesienku a bršlen európsky, ktoré sú pre človeka nebezpečné lebo môžu spôsobiť otravu až smrť človeka. V lone prírody sme sa cítili veľmi dobre a z potuliek sme si priniesli aj prírodniny, ktoré využijeme na pracovnom vyučovaní. Tešíme sa na ďalšiu enviro vychádzku spojenú so zážitkovým učením.

 • Tenis doma | tenisové turnaje!
 • zoznamka clovek Šaľa Slovensko.
 • INTERNATIONAL.
 • online zoznamovacie fotografy v Svätý Jur Slovensko;
 • Letné M SR staršieho žiactva s bronzom Terezky Mĺkvej vo štvorhre!
 • ázijský americký zoznamka Krásno nad Kysucou Slovensko.
 • zoznamovanie dospelých Martin Slovensko.

Táto aktivita sa uskutočnila vďaka podpore Nadácie SPP. Desať našich žiakov reprezentovalo školu na ročníku Majstrovstiev Slovenska v atletike na štadióne FK Slávia TUKE v Košiciach v dňoch V prvý deň si športovci urobili prehliadku druhého najväčšieho mesta Slovenska — Košíc.

Druhý deň športovali. Súťažili v behu na 25 m, 50 m, m, m, v skoku do diaľky z miesta, v skoku do diaľky s rozbehom, v skoku do výšky, vo vrhu guľou, ale aj v chôdzi na a  m.